9 Aralık 2022 Cuma

Yapay Zeka Nedir?

 Yapay zeka, bir bilgisayar sisteminin insanlar gibi düşünme ve karar verme yeteneklerini kazanmasını sağlayan teknolojidir. Yapay zeka, bilgisayarların insanlar gibi düşünme ve karar verme yeteneklerini geliştirerek, insanların yapabileceği ve hatta yapamayacağı işleri yapabilme yeteneğini kazandırmayı amaçlar. Yapay zeka, çok sayıda farklı alanda kullanılabilir ve bu teknolojinin gelişimi, insanların hayatını daha kolay ve verimli hale getirmeyi hedefler.


Yapay zeka, genellikle kompleks verileri anlama, öğrenme ve sınıflandırma gibi görevleri gerçekleştirmek için kullanılır. Örneğin, bir yapay zeka sistemi, insanların yüzlerini tanıyabilir ve bu sayede bir güvenlik sistemi olarak kullanılabilir. Ayrıca, bir yapay zeka sistemi, insanların konuşmalarını anlayarak bir dil çevirisi yapabilir veya bir insanın yüksek ateş olup olmadığını anlayarak bir sağlık takip sistemi olarak kullanılabilir.


Yapay zeka, insanların yapabilecekleri ve hatta yapamayacağı birçok işi yapabilme yeteneğine sahip olduğu için, gelecekte insanların hayatını daha kolay ve verimli hale getirecek birçok farklı uygulama alanı bulunur. Bu uygulama alanları arasında, sağlık, eğitim, güvenlik, finans ve hatta sosyal ilişkiler gibi alanlar bulunabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Thor Projesi - Tungsten Çubuğun Serbest Düşüşü Bilimsel

50 metre boyunda 2 çapında bir tungsten çubuk kaç kilogram ağırlığındadır ve 100km yukarıdan serbest bırakılırsa maksimum kaç km/saat hıza u...