9 Aralık 2022 Cuma

Html + Css nedir?

 HTML (Hypertext Markup Language) ve CSS (Cascading Style Sheets), web sayfalarının tasarımı ve biçimlendirilmesi için kullanılan birbirleriyle birlikte çalışan iki ayrı dil dir. HTML, web sayfalarının içeriğini oluşturmak için kullanılır ve sayfanın ne gösterileceğini belirtir. Örneğin, bir web sayfasında bir başlık, paragraf veya bir resim oluşturmak istiyorsanız, HTML kodları kullanarak bunları sayfada gösterebilirsiniz.


HTML ve CSS birlikte kullanılarak web sayfalarının tasarımı ve biçimlendirilmesi yapılır. HTML, sayfanın içeriğini oluşturur ve ne gösterileceğini belirtir. CSS ise HTML ile birlikte kullanılarak sayfanın görünümünü düzenler. Örneğin, HTML kodlarıyla oluşturduğunuz bir başlığın rengini, yazı tipini veya boyutunu değiştirmek istiyorsanız, CSS kodlarını kullanarak bunu yapabilirsiniz.


HTML ve CSS'yi öğrenmek için birçok kaynak bulunmaktadır. Öğrenmeye başlamak için, internet üzerinden çeşitli video derslerini izleyebilir, kitap okuyabilir veya bir kursa katılabilirsiniz. Ayrıca, internet üzerinde bulunan çok sayıda örnek kod ve öğretici makaleler bulunmaktadır. Bu kaynaklardan yararlanarak HTML ve CSS'yi öğrenebilir ve web tasarımına ileri seviye beceriler kazanabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Thor Projesi - Tungsten Çubuğun Serbest Düşüşü Bilimsel

50 metre boyunda 2 çapında bir tungsten çubuk kaç kilogram ağırlığındadır ve 100km yukarıdan serbest bırakılırsa maksimum kaç km/saat hıza u...